Latvijas Muzeju asociācijas biedrs
Member of International Confederation of Architectural Museums ICAM

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija
    Šodien muzejā
sākumlapa +
šodien muzejā +
izstādes +
kolekcijas +
publikācijas +
ēka +
muzeja misija +
lietderīgas saites +
kontaktpersonas +
vēstkopa +

Latvijas Arhitektūras muzejs
Rīga, Mazā Pils iela 19, LV-1050, tālr. 67220779
www.archmuseum.lv
Darba laiks: P. 9.00-18.00; O., T., C. 9.00.-17.00; Pt. 9.00-16.00; S., Sv. slēgts
Ieeja bez maksas. Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām jāpiesakās dienu iepriekš.

Muzejs atrodas viduslaiku dzīvojamā ēkā M.Pils ielā 19, vienā no t.s. “Trijiem brāļiem”.

20.06.2018–21.09.2018
Izstāžu cikla “Rīga, kuras nav. Kartes un plāni
Ceturtā izstāde “Rīga. Galvenā iela”

Izstāde stāsta par galvaspilsētas centrālo asi, kas šķērso Daugavas labā krasta teritoriju no Berģiem līdz Daugavai, lai noslēgtos Pārdaugavā, Uzvaras parkā. Pilsētas Austrumu – Rietumu asij ir bijuši dažādi nosaukumi: Smilšu ceļš, Vidzemes šoseja, Aleksandra iela, Brīvības bulvāris, iela un gatve, Hitlera un Ļeņina iela. Izstādē šī Austrumu – Rietumu ass tiek dēvēta par Galveno ielu.
Turpat vai 15 km garā iela ir veidojusies vairāk nekā 800 gadu garumā. Tās vecākā daļa Vecrīgā – Kaļķu iela – sākas Rātslaukumā, vietā, kur Otrais pasaules karš sagrāva vecpilsētas ēkas. Pēckara desmitgadēs šai vietai izstrādāti daudzi projekti gan kā paplašināt, gan sašaurināt Galveno ielu. Pirmskara arhitektu ambiciozie pārveidojumu plāni tikuši konfrontēti ar Vecrīgas reģenerācijas iecerēm. Izstādes kurators – Jānis Lejnieks.