Latvijas Muzeju asociācijas biedrs
Member of International Confederation of Architectural Museums ICAM

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija
    Šodien muzejā
sākumlapa +
šodien muzejā +
izstādes +
kolekcijas +
publikācijas +
ēka +
muzeja misija +
lietderīgas saites +
kontaktpersonas +
vēstkopa +

Latvijas Arhitektūras muzejs
Rīga, Mazā Pils iela 19, LV-1050, tālr. 67220779
www.archmuseum.lv
Darba laiks: P. 9.00-18.00; O., T., C. 9.00.-17.00; Pt. 9.00-16.00; S., Sv. slēgts
Ieeja bez maksas. Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām jāpiesakās dienu iepriekš.

Muzejs atrodas viduslaiku dzīvojamā ēkā M.Pils ielā 19, vienā no t.s. “Trijiem brāļiem”.

29.01.2020.–20.03.2020
Fotoizstāde “Sešdesmitie gadi: skats uz pilsētu

Kopš leģendārajiem sešdesmitajiem gadiem ir pagājis vairāk nekā pusgadsimts. Distance ļauj šo laikmetu vērtēt kā unikālu parādību, kas ietekmēja dzīvi miljoniem cilvēku visā pasaulē un radīja impulsu kultūras attīstībai nākotnē. Tas bija brīvības un cerību laiks, kas vispirms sevi pieteica ar studentu nemieriem un seksa revolūciju rietumos un destaļinizāciju un politisko atkusni Padomju Savienībā. Pārmaiņas cita starpā nolasāmas arī utopiskajā skatā uz pilsētu, kas atspoguļojās Dzelzs priekškara abās pusēs. Izstādē ar darbiem pārstāvēti fotogrāfi, kas darbojušies šajā laikā – Vladimirs Gailis (2017–2009), Gunārs Binde dz. 1933), Laimonis Stīpnieks (dz. 1936) un Māra Brašmane (dz.1944). Katrs no autoriem piedāvā savu pilsētvides redzējumu – no oficiālas reportāžas un arhitektūras uzņēmumiem līdz t. s. “pilsētas fotogrāfijai”. Izstādes kuratore – Jekaterina Vikuļina, mākslinieks – Egils Mednis.